Seurakisat

Kaikille avoimet seurakisat la 21.5.2022 klo 11 alkaen keskusurheilukentällä

Ilmoittaudu ennakkoon pe 20.5. klo 19 mennessä allaolevalla lomakkeella!

 

Kisojen aikataulu muotoutuu osallistujien määrän mukaan.

Kisat alkavat klo 11:30 juoksuilla.

Vanhemmat pääsevät avuksi kisojen läpiviemiseen.

Aikataulu riippuu osallistujien määrästä.

Seurakisat la 21.5.2022 klo 11 alkaen

*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

 

Silja Line Seurakisat, Keskusurheilukenttä 22.5.2019

Tulokset:

 

P5 60m  P5 pituus    
1. Joel Räsänen16,29 1. Joel Räsänen168   
2. Niilo Heikkilä19,31 2. Niilo Heikkilä120   
        
P7 60m  P7 pituus    
1. Kimi Koppala11,68 1. Kimi Koppala253   
2. Veeti Kettunen12,81 2. Veeti Kettunen191   
        
P9 60m  P9 pituus    
1. Samu Taskinen9,66 1. Samu Taskinen366   
        
P11 100m  P11 pituus  P11 600m 
1. Joose Talvenkorpi15,67 1. Joose Talvenkorpi367 1. Samu Taskinen2.07,3
2.Oskari Karjanlahti17,16 2. Oskari Karjanlahti319   
        
T5 60m  T5 pituus    
1. Mila Mäenpää15,20 1. Edith Lopperi131   
2. Edith Lopperi16,34 2. Neela Heinonen100   
3. Neela Heinonen16,67 3. Mila Mäenpää95   
4. Senni Marjamaa22,82 4. Linnea Minkkinen90   
5. Linnea Minkkinen23,14 5. Nelma Heinonen62   
6. Nelma Heinonen38,71      
        
T7 60m  T7 pituus    
1. Venla Heikkilä12,35 1. Venla Heikkilä239   
2. Anni Hirsimäki12,36 2. Emilie Minkkinen202   
3. Emilie Minkkinen12,43 3. Anni Hirsimäki189   
4. Kiia Kolehmainen12,63 4. Kiia Kolehmainen157   
5. Aada Mälkiä13,19      
        
T9 60m  T9 pituus    
1. Meea Kolehmainen11,17 1. Essi Lopperi224   
2. Essi Lopperi11,63 2. Meea Kolehmainen218   
        
T11 100m  T11 pituus  T11 600m 
1. Anni Pakkanen14,07 1. Anni Pakkanen422 1. Janette Ikävalko2.36,6
2. Janette Ikävalko18,12 2. Janette Ikävalko292   
        
T13 100m  T13 pituus  T13 600m 
1. Silja Niemi13,96 1. Silja Niemi402 1. Marianne Salmi1.57,5
2. Hanna Mustonen14,57 2. Hanna Mustonen375 2. Hanna Mustonen2.01,7
3. Marianne Salmi14,71 3. Emma Kyyrä347 3. Neea Taskinen2.09,8
4. Neea Taskinen14,79 4. Neea Taskinen318   
5. Emma Kyyrä14,94      
        
T15 100m  T15 pituus  T15 600m 
1. Jenna Taskinen12,94 1. Jenna Taskinen438 1. Jenna Taskinen2.02,7