Pm -junnumaastot 11.10.2020

 

Livetuolokset: Tuloslista.com

1km
1km rataprofiili
1,8km
1,8km rataprofiili
2km
2km rataprofiili
3km
3km rataprofiili

Hirvihaaran Hiihtokeskus valmistautuu sunnuntain Uudyn pm -maastoihin.

T9 1km  NimiSeuraTulos   
1 Meeri SahaKeravan Urheilijat4,02 
2 Jasmin HallenbergKarkkilan Pojat4,04 
3 Jenni VuorinenRiihimäen Kisko4,08 
4 Ella TuparinnePorvoon Urheilijat4,09 
5 Kielo SaloKarkkilan Pojat4,17 
6 Lotta ParviainenNurmijärven Yleisurheilu4,20 
7 Keira MaaniittuJanakkalan Jana4,22 
8 Vivia LeppäläKeravan Urheilijat4,26 
9 Jessica ForssellHyvinkään seudun Urheilijat4,29 
10 Lilja HyvönenRiihimäen Kisko4,32 
11 Serafia PiirainenPorvoon Urheilijat4,40 
12 Kaisla SaloKarkkilan Pojat4,42 
13 Anna OllikainenNurmijärven Yleisurheilu4,43 
14 Vivian NiemiNurmijärven Yleisurheilu4,50 
15 Vilma LindholmKeravan Urheilijat4,51 
15 Mira MontonenNurmijärven Yleisurheilu4,51 
17 Iina MattilaRiihimäen Kisko4,53 
18 Pinja LucasNurmijärven Yleisurheilu5,02 
19 Nala LasseniusPorvoon Urheilijat5,11 
20 Lotta MontonenNurmijärven Yleisurheilu5,20 
      
T9 Joukkuetulokset:   
1 Karkkilan Pojat19  
  Jasmin Hallenberg2  
  Kielo Salo5  
  Kaisla Salo12  
      
2 Keravan Urheilijat24  
  Meeri Saha1  
  Vivia Leppälä8  
  Vilma Lindholm15  
      
3 Riihimäen Kisko30  
  Jenni Vuorinen3  
  Lilja Hyvönen10  
  Iina Mattila17  
      
4 Nurmijärven Yleisurheilu33  
  Lotta Parviainen6  
  Anna Ollikainen13  
  Vivian Niemi14  
      
5 Porvoon Urheilijat34  
  Ella Tuparinne4  
  Serafia Piirainen11  
  Nala Lassenius19  
      
6 Nurmijärjen Yleisurheilu 254  
  Mira Montonen16  
  Pinja Lucas18  
  Lotta Montonen20  

 

P9 1km NimiSeuraTulos   
1 Eetu KitinmäkiNummen Kipinä4,04 
2 Sampsa GrönbergRiihimäen Kisko4,08 
3 Vili MäenpääMäntsälän Urheilijat4,09 
4 Jyri KorhonenNurmijärven Yleisurheilu4,12 
5 Sisu MäenpääMäntsälän Urheilijat4,15 
6 Olli AuranenNurmijärven Yleisurheilu4,20 
7 Alvar AjankoPorvoon Urheilijat4,22 
8 Elias HirtentreuPorvoon Urheilijat4,25 
9 Eetu PallaspuroNurmijärven Yleisurheilu4,28 
10 Tobias WunschRiihimäen Kisko4,55 
11 Patric ElovaaraRiihimäen Kisko5,12 
12 Vili RomppanenRiihimäen Kisko5,22
     
P9 Joukkuetulokset:  
1 Nurmijärven Yleisurheilu19 
  Jyri Korhonen4 
  Olli Auranen6 
  Eetu Pallaspuro9 
     
2 Riihimäen Kisko23 
  Sampsa Grönberg2 
  Tobias Wunsch10 
  Patric Elovaara11 

 

T10 1km NimiSeuraTulos   
1 Maiju MiikkulainenRiihimäen Kisko4,06 
2 Isabella LindbergRiihimäen Kisko4,10 
3 Peppi LucasNurmijärven Yleisurheilu4,11 
4 Onerva PennonenNurmijärven Yleisurheilu4,15 
5 Karoliina PatosaariNurmijärven Yleisurheilu4,32 
6 Henni HakonenRiihimäen Kisko4,38
     
T10 Joukkuetulokset:  
1 Riihimäen Kisko9 
  Maiju Miikkulainen1 
  Isabella Lindberg2 
  Henni Hakonen6 
     
2 Nurmijärven Yleisurheilu12 
  Peppi Lucas3 
  Onerva Pennonen4 
  Karoliina Patosaari5 

 

P10 NimiSeuraTulos   
1 Eetu PekkalaKeravan Urheilijat3,37 
2 Topias LeinonenNurmijärven Yleisurheilu3,38 
3 Joa HärmäLänsi-Uudenmaan Urheilijat3,54 
4 Luukas KoivistoKeravan Urheilijat4,00 
5 Oliver LaapasNurmijärven Yleisurheilu4,01 
6 Riku KorhonenNurmijärven Yleisurheilu4,02 
7 Paavo JokitaloNurmijärven Yleisurheilu4,09 
8 Luka SoiramoPorvoon Urheilijat4,10 
9 Nicholas KoskinenMäntsälän Urheilijat4,24
     
P10 Joukkuetulokset:  
1 Nurmijärven Yleisurheilu13 
  Topias Leinonen2 
  Oliver Laapas5 
  Riku Korhonen6 

 

 

T11 1,8km NimiSeuraTulos   
1 Kaisa AlastaloRiihimäen Kisko7,58 
2 Sofia SopanenMäntsälän Urheilijat8,39 
3 Enni JokkalaPorvoon Urheilijat9,19 

 

P11 1,8km NimiSeuraTulos   
1 Otto JärvinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat7,23 
2 Filip NyströmPorvoon Urheilijat7,29 
3 Vilho LaaksonenHyvinkään seudun Urheilijat7,50 
4 Ville VuorinenRiihimäen Kisko8,16 
5 Oiva LeppävuoriMäntsälän Urheilijat8,18 
6 Vesa LyytinenNurmijärven Yleisurheilu8,33 
7 Jere MourujärviNurmijärven Yleisurheilu8,39 
8 Jere PaananenNurmijärven Yleisurheilu11,27 
9 Matthias WunschRiihimäen Kisko12,19 
      
P11 Joukkuetulokset:   
1 Nurmijärven Yleisurheilu21  
  Vesa Lyytinen6  
  Jere Mourujärvi7  
  Jere Paananen8  

 

T12 2km NimiSeuraTulos   
1 Henni PiirainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu8,49 
2 Martta SaloLänsi-Uudenmaan Urheilijat9,32 
3 Sanni SopanenMäntsälän Urheilijat9,44 
4 Miisa MäittäläPorvoon Urheilijat9,52 
5 Aino RajanenMäntsälän Urheilijat9,53 
6 Ansa LöppönenPorvoon Urheilijat10,23 
7 Armida SuomiLänsi-Uudenmaan Urheilijat10,25 
8 Oona KorhonenNurmijärven Yleisurheilu10,31 
9 Anni PakkanenMäntsälän Urheilijat10,33 
      
T12 Joukkuetulokset:   
1 Mäntsälän Urheilijat17  
  Sanni Sopanen3  
  Aino Rajanen5  
  Anni Pakkanen9  

 

P12 2km  NimiSeuraTulos   
1 Antti KirvesKeravan Urheilijat8,04 
2 Samuli SaarikoskiKeravan Urheilijat8,15 
3 Väinö LinnermoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu8,22 
4 Topi NiemiRiihimäen Kisko8,35 
5 Ossi NiemiRiihimäen Kisko8,35 
6 Alex AhlgrenPorvoon Urheilijat8,49 
7 Anton MyrtenbladPorvoon Urheilijat9,17 
8 Otso LeinonenNurmijärven Yleisurheilu9,18 
9 Veikka AhtiJanakkalan Jana9,37 
10 Ron ÅvallNummen Kipinä9,46 
11 Lauri SahaKeravan Urheilijat10,38 
12 Oskari PiirainenPorvoon Urheilijat11,07 
      
P12 Joukkuetulokset:   
1 Keravan Urheilijat14  
  Antti Kirves1  
  Samuli Saarikoski2  
  Lauri Saha11  
      
2 Porvoon Urheilijat25  
      
  Alex Ahlgren6  
  Anton Myrtenblad7  
  Oskari Piirainen12  

 

T13 2km NimiSeuraTulos   
1 Saana KajanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu8,50 
2 Pihla Jaakola-SiimesNurmijärven Yleisurheilu8,51 
3 Hanna MustonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9,03 
4 Emma PellikkaJanakkalan Jana9,37 
5 Aino JokkalaPorvoon Urheilijat9,52 
6 Lumi LehtinenKeravan Urheilijat11,13 
7 Aino-Kaisa PyykkönenKeravan Urheilijat11,19 

 

 

P13 2km NimiSeuraTulos   
1 Jonne MourujärviNurmijärven Yleisurheilu8,01 
2 Oiva OdiahPorvoon Urheilijat8,14 
3 Arttu HaaksluotoRiihimäen Kisko8,31 
4 Ilmari TolsaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9,00 

 

 

T14 3km  NimiSeuraTulos   
1 Marianne SalmiMäntsälän Urheilijat13,04 
2 Sara ParviainenNurmijärven Yleisurheilu13,43 
3 Emma LehtonenNurmijärven Yleisurheilu15,54 
4 Sanni LehtonenNurmijärven Yleisurheilu17,11 
5 Vanessa VuoriMäntsälän Urheilijat24,50 
6 Lara UotinenMäntsälän Urheilijat24,50
     
T14 Joukkuetulokset:  
1 Nurmijärven Yleisurheilu9 
  Sara Parviainen2 
  Emma Lehtonen3 
  Sanni Lehtonen4 
     
2 Mäntsälän Urheilijat12 
  Marianne Salmi1 
  Vanessa Vuori5 
  Lara Uotinen6 

 

P14 3km NimiSeuraTulos   
1 Rasmus LaapasNurmijärven Yleisurheilu11,11 
2 Niilo MölsäPorvoon Urheilijat11,53 
3 Kasperi KemppainenNurmijärven Yleisurheilu12,16 
4 Ville KorhonenKeravan Urheilijat13,13 
5 Emil KöpsiNurmijärven Yleisurheilu13,26
     
P14  Joukkuetulokset:  
1 Nurmijärven Yleisurheilu9 
  Rasmus Laapas1 
  Kasperi Kemppainen3 
  Emil Köpsi5 

 

T15 3km NimiSeuraTulos   
1 Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat12,20 
2 Saana NikkinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat13,38

 

P15 3km NimiSeuraTulos   
1 Hannes NikkinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat11,05 
2 Eevert HaikolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12,32

 

             

Uudyn pm -maastojen

 

Lopullinen

Aikataulu:

 

 

 klo

 

sarja

 

matka

 

 

11:00

 

T9

 

1km

 

 

11:30

 

P9

 

1km

 

 

12:00

 

T/P10

 

1km

 

 

12:40

 

T/P11

 

1,8km

 

 

13:20

 

T12

 

2km

 

 

13:50

 

P12

 

2km

 

 

14:20

 

T/P13

 

2km

 

 

15:00

 

T/P14

 

3km

 

 

15:00

 

T/P15

 

3km

 

Uudyn pm -junnumaastot kilpaillaan sunnuntaina 11.10. klo 11:00 alkaen

Mäntsälässä Hirvihaaran hiihtokeskuksessa, Kuntomajantie 115, Hirvihaara.                     

 

Ilmoittautuminen ja maksut 9.10.2020 mennessä keskitetysti seuroittain.

Viestikenttään seuran nimi ja urheilijoiden lukumäärä. Maksu 7 €/hlö.  

Jälki-ilmoittautuminen 30 €/ hlö la 10.10. klo 12 mennessä

sähköpostitse osoitteeseen yleisurheilu @ mantsalanurheilijat.fi.

 

Maksut  tilille FI49 5282 0110 0017 63​.


Kilpailukutsu kilpailukalenterissa   

       

 

 

 

Huom! Mäntsälän Urheilijoiden jäsen: jos haluat kilpailla pm -maastoissa, eikä sinulla ole voimassaolevaa lisenssiä, ota pikaisesti yhteyttä

 

yleisurheilu @ mantsalanurheilijat.fi

 

 

 

                                                                                                                                                                          

 

 Lopullinen aikataulu: 

   

sarja

   

matka 

   
   

11:00

 

T9

 

1km

    
 

11:30

 

P9

 

1km

 
 

12:00

 

T10

 

1km

 
 

12:00

 

P10

 

1km

 
 

12:40

 

T11

 

1,8km

 
 

12:40

 

P11

 

1,8km

 
 

13:20

 

T12

 

2km

 
 

13:50

 

P12

 

2km

 
 

14:20

 

T13

 

2km

 
 

14:20

 

P13

 

2km

 
 

15:00

 

T/P14

 

3km

 
 

15:00

 

T/P15

 

3km

 

 

 

 

Kilpailuohjeistus:

 

Pandemiaan liittyen
- osallistu ainoastaan terveenä
- huomioi turvavälit
- minimoidaan muiden kuin kilpailijoiden määrä kilpailupaikalla, poistutaan alueelta palkintojenjaon jälkeen
- suositellaan Koronavilkku sovelluksen latausta sekä katsojille maskin käyttöä
- pukuhuoneet ja vessat: käynti ulkokautta hiihtomajan takaa.

  Pukuhuoneissa saa olla kerrallaan korkeintaan kaksi henkilöä.               

  Muut sisätilat ovat ainoastaan järjestäjien käytössä.

- suihkumahdollisuutta ei ole
- kioskimyyntiä ei ole, ei myöskään mehutarjoilua

Kilpailuohjeistus
- kilpailunumeroiden nouto: numerot ovat pellon puolella olevan konehallin läheisyydessä jokaisen itse       noudettavissa (tarkista numerosi paikalla olevista listoista)
- numeroiden ja hakaneulojen palautus: maalin läheisyydessä. Muista palauttaa numero! Palauttamattomista numeroista veloitetaan seuralta 10€
- lähtöpaikka lähellä jokea, kokoontuminen lähtöpaikalle 15min ennen lähtöä.
- maali on hiihtomajan lähdön puoleisella kulmalla
- verryttelyalue on joen toisella puolella, kulku joen varteen tehtyä kapeaa väylää pitkin sillalle ja siitä yli

- palkintojen jako: n. 15-30min kuluttua lähdöstä hiihtomajan lähistöllä: mitalit järjestetään palkintopallille     valmiiksi ja kilpailijat noutavat ne samalla kun nousevat palkintopallille.

- ensiapupiste hiihtomajan päärakennuksessa.

Muuta
Paikoitustilan vähäisyyden vuoksi bussit pitää viedä parkkiin Hirvihaaran koulun pihaan vajaan kilometrin päähän kilpailukeskuksesta (osoite: Kuntomajantie 30). Matkustajat voi jättää kilpailukeskuksen pihaan.

Joukkuekilpailussa kunkin seuran joukkueen muodostavat kussakin sarjassa seuran kolme parhaiten sijoittunutta urheilijaa. Kakkosjoukkueen muodostavat seuran kolme seuraavaksi sijoittunutta urheilijaa jne. Yhteenlasketut sijaluvut määräävät lopputuloksen ja tasatilanteessa ratkaisee joukkueen viimeisenä maaliin tulleen jäsenen aika.