Hippo -kisat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilmoittaudu tästä ennakkoon Hippo -kisoihin. Voit ilmoittautua ennakkoon, vaikka et olisi varma pääsetkö kisapäivänä paikanpäälle. Ennakkoon ilmoittautumalla edistät kilpailujen sujuvampaa läpivientiä sekä vähennät jonoja jälki-ilmoittautumispaikalla.

 

Jälki-ilmoittautuminen kisapaikalla päättyy 17:45. Ilmoittautuneiden listat lähtevät tuolloin kunkin lajin suorituspaikalle. Jos jälki-ilmoittautuneita vielä on, ilmoittautuvat he suoraan suorituspaikalla ja kilpailevat sarjansa viimeisinä aikataulun niin salliessa. Seuraavan sarjan kilpailu alkaa aikataulun mukaisesti. Jos edellisen sarjan jälki-ilmoittautuneet eivät ole vielä päässeet kilpailemaan, odottavat he vuoroaan kunnes tulee aikaa heidän suoritukselleen. Aikataulussa pyritään pysymään. 

HIPPO-kisat torstaina 15.8.2019 klo 18.00 alkaen


Ilmoittaudu tästä Osuuspankin ja YU-jaoston yhdessä järjestämiin HIPPO-kisoihin. Kilpailut alkavat Mäntsälän keskusurheilukentällä torstaina 15.8.2019 klo 18.00 alkaen. Viimeinen ilmoittautumispäivä tämän ilmoittautumissivun kautta on 13.8.2019 klo 21:00.

T/P3 (2017-2016) 40m ja pallonheitto

T/P5 (2015-2014) 40 m ja pallonheitto

T/P7 (2013-2012) 40 m ja palloheitto

T/P9 (2011-2010) 40 m ja junnukeihäs

T/P11 (2009-2008) 60 m ja keihäs

T/P13 (2007-2006) 60 m ja keihäs

T/P 15 (2005-2004) 60 m ja keihäs

Tervetuloa liikkumaan Mäntsälän Keskusurheilukentälle HIPPO-kisoihin mukavaan seuraan.

Ilmoita vain yksi lapsi yhdellä kertaa!

Ilmoittautumalla kilpailuun hyväksyn, että lapsestani mahdollisesti otettuja kuvia voidaan julkaista Mäntsälän Urheilijoiden nettisivuilla sekä Mäntsälän Urheilijat Yleisurheilu Facebook -sivuilla.

*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

2018

Hippo-kisat Mäntsälässä 16.8.2018

Perinteiset Hippo-kisat käytiin mukavasssa kelissä yli 300 liikkujan voimin.

Tulokset:

T5 40m 1) Hirsimäki Anni 9,44, 2) Mankki Sara 9,63, 3) Alvela Nelli 9,84, 4) Kurkivuori Assi 9,87, 5) Vuorio Aino 9,93, 6) Mehisto Karoliina 10,03, 7) Kananen Aino 10,18, 8) Ylitalo Wilma 10,36, 9) Kolehmainen Kiia 10,43, 10) Rainio Erin 10,47, 11) Muduale Lolo 10,48, 12) Seine Aurora 10,69, 13) vilhunen Aada 10,71, 14) Lilja Aada 10,76, 15) Anttila Isla 10,90, 16) Raiskio Veera 10,93, 17) Laaksonen Emilia 11,00, 18) Nikander Emilia 11,06, 19) Manner-Raappana Veera 11,13, 20) Rehn Matilda 11,16, 21) Heinonen Neela 11,23, 22) Kuusela Lotta 11,25, 22) Tähkäpää Sanni 11,25, 24) Sulonen Helmi 11,43, 24) Kamppinen Ella 11,43, 26) Wallenius Janni 11,51, 27) Hostikka Saara 11,62, 27) Alastalo Amanda 11,62, 29) Kettunen Hilla 11,70, 30) Järvelin Katri 11,79, 31) Orava Maria 11,89, 32) Viitala Senja 12,00, 33) Mäenpää Mila 12,08, 34) Mehisto Milana 12,16, 36) Nikkilä Sanni 12,21, 37) Lopperi Edith 12,37, 38) Peltonen Isla 12,38, 39) Paavilainen Marttina 12,45, 40) Korhonen Kaisla 12,48, 41) Vuori Muusa 12,56, 42) Tähkäpää Emma 12,63, 43) Eskola Isla 12,72, 44) Clewer Lila 12,78, 45) vilhunen Emma 13,53, 45) Juvonen Iida 13,53, 47) Saukko Lotta 13,63, 48) Hyytiäinen Vivian 13,78, 49) Seppänen Adele 13,86, 50) van der Putten Noella 14,13, 51) Grefberg Amanda 14,32, 52) Ojanen Sofia 14,64, 53) Peltonen Aada 14,65, 54) Koivunen Sofia 15,20, 55) Tyyskä Siru 16,05, 56) Puustinen Ida 16,20, 57) Lammela Ronja 16,23, 58) Nerg Vilja 16,38, 59) Alvela Fanni 18,25, 60) Ahde Enni 20,17, 61) Valtonen Kerttu 21,35, 62) Marjamaa Senni 21,82, 63) Nordström Lilja 22,30, 64) Heinonen Nelma 22,98, 65) Wager Sienna 23,02, 66) Clewer Isla 23,60, 67) Siikki Moona 25,87, 68) Lahtinen Anni 26,53, 69) Nurminen Saimi 30,02, 70) Kyllönen Noora 31,32, 71) Väyrynen Venla 36,32, 72) Pajula Venla 37,38, 73) Salminen Miona 53,14.

 

T5 Pallonheitto 1) Nikander Emilia 7,75, 2) Ylitalo Wilma 7,39, 3) Muduale Lolo 7,18, 4) Orava Maria 7,16, 5) Hirsimäki Anni 6,73, 6) Seine Aurora 6,05, 7) Kamppinen Ella 6,00, 7) Clewer Lila 6,00, 9) Kananen Aino 5,96, 10) vilhunen Aada 5,56, 11) Vuorio Aino 5,55, 12) Sulonen Helmi 5,41, 13) Mankki Sara 5,35, 14) Korhonen Kaisla 5,34, 15) Saukko Lotta 5,15, 16) Rainio Erin 5,12, 17) Alastalo Amanda 4,98, 18) Lilja Aada 4,79, 19) Alvela Nelli 4,69, 20) Manner-Raappana Veera 4,65, 21) Kuusela Lotta 4,39, 22) Koivunen Sofia 4,35, 23) Alvela Fanni 4,24, 24) Heinonen Neela 4,16, 25) Kurkivuori Assi 4,02, 26) Mäenpää Mila 3,99, 27) Peltonen Aada 3,95, 28) Kettunen Hilla 3,91, 29) Grefberg Amanda 3,87, 30) Mehisto Karoliina 3,76, 31) Hostikka Saara 3,37, 32) Järvelin Katri 3,35, 33) vilhunen Emma 3,20, 34) Wallenius Janni 3,15, 35) Lopperi Edith 3,12, 36) Lahtinen Anni 2,92, 37) Laaksonen Emilia 2,77, 38) Marjamaa Senni 2,73, 39) Heinonen Nelma 2,51, 40) Salminen Miona 2,41, 41) Ahde Enni 2,40, 42) Siikki Moona 2,27, 43) Pajula Venla 2,10, 44) Nordström Lilja 1,85, 45) Valtonen Kerttu 1,76, 46) Puustinen Ida 1,45, 47) Clewer Isla 0,57.

 

P5 40m 1) Lindblom Tino 8,17, 2) Peltonen Sasu 8,71, 3) Parkkinen Venni 9,15, 4) Hermaala Leo 9,48, 5) Sederqvist Ron 9,68, 6) Saarinen Lassi 9,70, 7) Lainio Tomas 9,80, 8) Heiliö Peetu 9,92, 9) Souranto Julius 10,23, 10) Kettunen Veeti 10,30, 11) Heinmurto Ilmari 10,35, 12) Juselius Joonatan 10,45, 13) Pikkarainen Veeti 10,51, 14) Kupiainen Casper 10,53, 15) Anttila Lukas 10,55, 16) Kuittinen Noel 10,82, 17) Räsänen Joel 10,88, 18) Nerg Elias 11,15, 19) Ahde Joonas 11,35, 20) Välimaa Valtteri 11,53, 21) Vähäkangas Aaron 12,25, 22) Lindqvist Emil 12,38, 23) Kyllönen Otto 12,47, 23) Hämäläinen Aleksi 12,47, 25) Tengvall Elmo 12,55, 26) Purolinna Heino 12,78, 27) Lilja Aaro 12,79, 28) Nieminen Onni 12,92, 29) Lindblom Anton 13,20, 30) Anttila Topias 13,78, 31) Aiello Leonardo 14,02, 32) Raiskio Roni 14,82, 33) Puustinen Evert 15,05, 34) Tevilin Jami 15,22, 35) Reitti Toivo 15,38, 36) Lestelin Tino 15,52, 37) Rautama Timi 15,60, 38) Karlsson Väinö 16,75, 39) Lindqvist Viljam 16,90, 40) Vainikka Toivo 18,30, 41) Pölkki Noel 18,55, 42) Lankinen Miska 18,78, 43) Sarlin Viktor 18,81, 44) Orava Teemu 19,15, 45) Pyötsiä Jooa 21,00, 46) Wager Max 21,77, 47) Nurminen Otto 22,50, 48) Vuorio Väinö 23,80, 49) Vihinen Voitto 27,45.

 

P5 Pallonheitto 1) Lindblom Tino 13,60, 2) Hämäläinen Aleksi 11,11, 3) Peltonen Sasu 10,23, 4) Saarinen Lassi 9,76, 5) Kettunen Veeti 9,68, 6) Heinmurto Ilmari 9,53, 7) Heiliö Peetu 9,30, 8) Nerg Elias 9,08, 9) Kupiainen Casper 9,04, 10) Hermaala Leo 8,59, 11) Tengvall Elmo 8,33, 12) Lainio Tomas 8,11, 13) Purolinna Heino 7,81, 14) Parkkinen Venni 7,74, 15) Souranto Julius 7,71, 16) Kuittinen Noel 7,53, 17) Kyllönen Otto 7,29, 18) Anttila Lukas 7,23, 19) Aiello Leonardo 7,15, 20) Reitti Toivo 6,93, 21) Räsänen Joel 6,87, 22) Nurminen Otto 6,76, 23) Pikkarainen Veeti 6,38, 24) Sederqvist Ron 6,05, 25) Puustinen Evert 5,96, 26) Tevilin Jami 5,93, 27) Lilja Aaro 5,68, 28) Karlsson Väinö 5,60, 29) Ahde Joonas 5,59, 30) Lankinen Miska 5,03, 31) Sarlin Viktor 4,87, 32) Juselius Joonatan 4,65, 33) Välimaa Valtteri 4,62, 34) Nieminen Onni 3,93, 35) Vainikka Toivo 3,90, 36) Anttila Topias 3,87, 36) Rautama Timi 3,87, 38) Lindblom Anton 3,69, 39) Lestelin Tino 3,46, 40) Pölkki Noel 2,97, 41) Orava Teemu 2,91, 42) Vuorio Väinö 2,77, 43) Lindqvist Viljam 2,56, 44) Wager Max 1,40, 45) Lindqvist Emil 1,00, 46) Ojanen Anton 0,83.

 

T7 40m 1) Laaksonen Minea 8,06, 2) Kurkivuori Elsi 8,28, 3) Kolehmainen Meea 8,36, 4) Kuoppala Siiri 8,44, 5) Judin Miisa 8,57, 6) Luoto Maija 8,60, 7) Putus Anniina 8,64, 7) Lainio Mea 8,64, 9) Rauhamäki Ronja 8,72, 10) Juselius Juulia 8,82, 11) Virtanen Helmi 8,89, 12) Aaltonen Irina 8,90, 13) Judin Pihla 9,01, 15) Suoperä Pihla 9,04, 16) Hakala Sohvi 9,07, 18) Minkkinen Emilie 9,20, 19) Huovila Linnea 9,22, 21) Laurila Tytti 9,28, 21) Ollila Oona 9,28, 23) Nikander Eveliina 9,37, 24) Mosko Rebecca 9,40, 25) Manner-Raappana Venla 9,41, 26) Heikkilä Venla 9,44, 27) Heiliö Pihla 9,49, 28) vilhunen Ella 9,56, 29) Roslund Vilma 9,64, 30) Suoperä Venla 9,65, 31) Kalenius Erin 9,66, 32) Vähäkangas Adele 9,72, 33) Tammisto Iida 9,78, 34) Väyrynen Maaria 9,80, 35) Silén Sara 9,84, 36) Reitti Lilja 9,85, 37) Rautanen Amanda 9,86, 38) Vihinen Vilja 9,92, 39) Van Der Putten Leona 9,94, 40) Hakanen Emmi 9,97, 41) Lammela Aino 10,23, 41) Puustinen Enna 10,23, 43) Toivonen Maisa 10,24, 44) Nikkillä Nelly 10,45, 45) Laine Alisa 10,52, 46) Heinola Meea 10,72, 47) Karlsson Venla 11,65.

 

T7 Pallonheitto 1) Laaksonen Minea 11,10, 2) Laine Alisa 10,90, 3) Vihinen Vilja 10,76, 4) Eronen Aino 10,14, 5) Heiliö Pihla 10,07, 6) Ollila Oona 10,04, 7) Aaltonen Irina 9,90, 8) Putus Anniina 9,63, 9) Kolehmainen Meea 9,24, 10) Manner-Raappana Venla 8,86, 10) Minkkinen Emilie 8,86, 12) Rauhamäki Ronja 8,82, 13) Rautanen Amanda 8,61, 14) Reitti Lilja 8,47, 15) Tammisto Iida 8,41, 16) Kalenius Erin 8,31, 17) Heinola Meea 8,12, 18) Kurkivuori Elsi 8,10, 19) Virtanen Helmi 8,03, 20) Juselius Juulia 8,00, 21) Judin Pihla 7,83, 22) Silén Sara 7,74, 23) Hakala Sohvi 7,73, 24) Judin Miisa 7,67, 25) Suoperä Pihla 7,49, 26) Huovila Linnea 7,44, 27) Lammela Aino 7,35, 28) Lainio Mea 7,30, 29) Kuoppala Siiri 7,07, 30) Nikander Eveliina 6,65, 31) Van Der Putten Leona 6,45, 32) Luoto Maija 6,40, 33) Laurila Tytti 6,24, 34) Väyrynen Maaria 6,22, 35) Karlsson Venla 6,17, 36) Mosko Rebecca 6,09, 37) Hakanen Emmi 6,01, 38) Puustinen Enna 5,85, 39) Heikkilä Venla 5,61, 40) Toivonen Maisa 5,52, 41) vilhunen Ella 5,25, 42) Etula Elda 5,19, 43) Suoperä Venla 5,18, 44) Nikkillä Nelly 5,16.

 

P7 40m 1) Muduale Samuel 7,71, 2) Armas Hämäläinen 7,86, 3) Paul Wallden 7,97, 4) Kuittinen Daniel 8,02, 5) Rehn Oskari 8,09, 6) Kaapo Seppänen 8,10, 7) Roine Riku 8,15, 8) Sederqvist Dan 8,16, 9) Alastalo Elias 8,23, 10) Koppala Kimi 8,26, 11) Etula Mico 8,30, 12) Wright Peetu 8,34, 13) Välimaa Santeri 8,35, 14) Aiello Alexander 8,38, 15) Lankinen Miro 8,53, 16) Vainio Litti 8,57, 17) Aamos Seine 8,59, 18) Niilo Vuorio 8,60, 19) Sulonen Aapo 8,63, 20) Lahtinen Jere 8,73, 21) Helenius Rasmus 8,86, 22) Huovila Leevi 8,95, 23) Kuosmanen Jiri 9,02, 24) Mäenpää Vili 9,08, 25) Miko Pekki 9,08, 26) Rahkola Elmeri 9,12, 27) Aleksis Santala 9,29, 28) Leinonen Mikael 9,36, 29) Noa Rautiainen 9,68, 30) Hyytiäinen Veeti 9,72, 31) Havula Noel 9,92, 32) Salminen Renne 10,48, 33) Salminen Tito 10,74, 34) Koli Kaarlo 10,88, 35) Kettunen Joona 12,41.

 

P7 Pallonheitto 1) Alastalo Elias 17,23, 2) Lahtinen Jere 16,47, 3) Wright Peetu 16,46, 4) Mäenpää Vili 15,92, 5) Lankinen Miro 15,64, 6) Aiello Alexander 15,39, 7) Sederqvist Dan 15,37, 8) Vainio Litti 14,13, 9) Rahkola Elmeri 14,08, 10) Kuosmanen Jiri 13,97, 11) Kuittinen Daniel 13,87, 12) Miko Pekki 13,44, 13) Muduale Samuel 13,13, 14) Kaapo Seppänen 13,08, 15) Sulonen Aapo 12,79, 16) Niilo Vuorio 11,96, 17) Armas Hämäläinen 11,62, 18) Havula Noel 10,33, 19) Huovila Leevi 10,30, 20) Salminen Renne 10,27, 21) Hyytiäinen Veeti 9,75, 22) Etula Mico 9,49, 23) Koppala Kimi 8,77, 24) Salminen Tito 7,74, 25) Helenius Rasmus, 26) Noa Rautiainen 7,58, 27) Leinonen Mikael 7,12, 28) Välimaa Santeri 7,00, 29) Paul Wallden 6,80, 30) Kettunen Joona 6,58, 31) Koli Kaarlo 5,58, 32) Roine Riku 5,37.

 

T9 40m 1) Sopanen Sofia 7,25, 1) Ollila Nea 7,25, 3) Muduale Madeleine 7,60, 4) Vähäkangas Minea 7,66, 5) Hamed Neela 7,69, 6) Ikävalko Janette 7,75, 7) Myllyniemi Tuuli 7,80, 8) Koskinen Cilla 7,85, 9) Mikkola Neela 7,89, 10) Eskola Vilja 7,93, 11) Väyrynen Jane 7,98, 12) Kyytsönen Veera 8,00, 13) Ketonen Julia 8,09, 14) Katainen Venla 8,12, 15) Brunou Iiris 8,23, 16) Laurila Nelli 8,44, 17) Myllyniemi Sade 8,64, 17) Lopperi Essi 8,64, 19) Kuoppala Aamu 8,77, 20) Orava Sofia 8,84, 21) Rainio Wilhelmiina 8,88, 22) Poutala Milla 8,95, 23) Pyötsiä Venla 9,68.

 

T9 Keihäs 1) Sopanen Sofia 15,80, 2) Ollila Nea 10,25, 3) Ikävalko Janette 9,73, 4) Muduale Madeleine 6,96, 5) Pyötsiä Venla 6,41, 6) Katainen Venla 5,84, 7) Väyrynen Jane 4,96, 8) Lopperi Essi 4,93, 9) Orava Sofia 4,81, 10) Kuoppala Aamu 4,79, 11) Ketonen Julia 4,20, 12) Myllyniemi Tuuli 3,95, 13) Brunou Iiris 3,81, 14) Poutala Milla 3,38, 15) Rainio Wilhelmiina 3,10, 16) Myllyniemi Sade 2,43.

 

P9 40m 1) Henttonen Jere 7,14, 2) Holi Daniel 7,17, 3) Hyytiäinen Vili 7,19, 4) Kinnunen Niko 7,31, 5) Taskinen Samu 7,40, 6) Ollila Atte 7,46, 7) Aiello Luca 7,51, 8) Kyllönen Topi 7,53, 9) Lilja Akseli 7,61, 10) Parkkinen Aatos 7,68, 11) kyynäräinen Daniel 7,82, 12) Väyrynen Aatos 7,85, 12) Väyrynen Aatos 7,85, 14) Kalenius Ekku 7,98, 16) Clewer Milan 8,03, 17) Aaltonen Sakkeus 8,33, 18) Korhonen Arttu 8,34, 19) Friman Niilo 8,59, 20) Gummerus Amos 8,78, 21) Koivunen Joona 9,30, 22) Havula Lukas 10,39.

 

P9 Keihäs 1) Hyytiäinen Vili 14,64, 2) Kyllönen Topi 11,68, 3) Henttonen Jere 11,63, 4) Holi Daniel 11,32, 5) Clewer Milan 11,03, 6) Lilja Akseli 10,72, 7) Ollila Atte 10,62, 8) Aiello Luca 10,26, 9) Korhonen Arttu 9,78, 10) Parkkinen Aatos 9,33, 11) Taskinen Samu 8,33, 12) Väyrynen Aatos 8,18, 13) Aaltonen Sakkeus 7,88, 14) Gummerus Amos 7,79, 15) kyynäräinen Daniel 7,46, 16) Kalenius Ekku 6,00, 17) Friman Niilo 4,97, 18) Koivunen Joona 4,94, 19) Havula Lukas 3,87.

P11 60m 1) Rossi Jester 9,83, 2) Seine Eetu 10,12, 3) Fält Rasmus 10,26, 4) Aiello Oliver 10,42, 5) Leinonen Ilkka 11,43, 6) Mosko Daniel 11,63, 7) Laine Ville 11,64, 8) Vainikka Onni 12,15.

P11 Keihäs 1) Aiello Oliver 18,63, 2) Rossi Jester 18,02, 3) Leinonen Ilkka 10,49, 4) Seine Eetu 10,36, 5) Vainikka Onni 9,01, 6) Laine Ville 8,67, 7) Mosko Daniel 7,28.

 

T11 60m 1) Pakkanen Anni 8,96, 2) Niemi Silja 9,27, 3) Mustonen Hanna 9,42, 4) Kyynäräinen Bea-Noora 9,67, 5) Putus Helmiina 9,82, 6) Sopanen Sanni 9,89, 7) Leinonen Saara 10,03, 8) Väyrynen Emilia 10,56, 9) Vähäkangas Anette 10,82, 10) Seppänen Kiira 10,84, 10) Seppänen Kiira 10,84, 12) Lopperi Esme 11,11, 13) Kinnunen Noora 11,20, 14) Myller Siru 11,56, 15) Roslund Kerttu 11,95, 16) Nordström Helmi 12,24.

 

T11 Keihäs 1) Sopanen Sanni 17,21, 2) Niemi Silja 13,55, 3) Putus Helmiina 12,78, 4) Pakkanen Anni 11,67, 5) Kyynäräinen Bea-Noora 10,80, 6) Kinnunen Noora 9,60, 7) Väyrynen Emilia 8,73, 8) Lopperi Esme 8,69, 9) Seppänen Kiira 8,36, 9) Seppänen Kiira 8,36, 11) Mustonen Hanna 8,19, 12) Leinonen Saara 7,47, 13) Vähäkangas Anette 6,24, 14) Nordström Helmi 5,95, 15) Myller Siru 4,16.

 

T13 60m 1) Vuori Ea 9,05, 2) Saana Mannisenmäki 9,36, 3) Salmi Marianne 9,62, 4) Seppänen Wilhelmiina 9,94, 5) Tammisto Siiri 10,06, 6) Laine Myy 10,26, 7) Linnamäki Laura 10,36, 8) Häyrinen Malina 10,47, 9) Aaltonen Alina 10,86.

 

T13 Keihäs 1) Vuori Ea 15,53, 2) Salmi Marianne 14,27, 3) Seppänen Wilhelmiina 13,64, 4) Linnamäki Laura 10,66, 5) Laine Myy 10,03, 6) Aaltonen Alina 9,02, 7) Fält Minja 8,62, 8) Tammisto Siiri 3,86.

 

P13 60m 1) Aaltonen Julius 9,07, 2) Ketonen Jere 9,28, 3) Seppänen Luca 9,34, 4) Vuori Noa 9,80.

 

P13 Keihäs 1) Aaltonen Julius 24,50, 2) Ketonen Jere 23,79, 3) Vuori Noa 16,49, 4) Seppänen Luca 13,40.

T15 60m 1) Taskinen Jenna 8,76.

T15 Keihäs 1) Moberg Julianna 28,38, 2) Taskinen Jenna 15,30.